Thajský Život . COM

Blog o živote v Thajsku (by Martin Macák)

Thajský Život . COM - Blog o živote v Thajsku (by Martin Macák)

Niečo o mne

avatarDobrý deň, moje meno je Martin Macák, a tento blog som stvoril za jednoduchým účelom – zaznamenať každý jeden aspekt môjho rozhodnutia opustiť svoju rodnú krajinu a vydať sa do krajiny, v ktorej som nikdy nebol, v ktorej prakticky nikoho nepoznám, ktorej jazyku nerozumiem – do Thajska.

Učiniť podobné rozhodnutie a dotiahnuť ho až do konca nie je vôbec jednoduché. Sám som sa myšlienkou opustiť Slovensko pohrával už veľmi dlhú dobu a takmer vždy táto myšlienka stroskotala na prekážkach, ktoré sa postupne začali vynárať (rodina, priatelia, podnikanie, zázemie, peniaze…). Priznám sa, že nikdy som nebol cestovateľský založený, nikdy som nebol ďalej ako 1300 kilometrov od svojho bydliska a nikdy som neopustil hranice EU.

Za posledných 7 rokov som takmer non-stop žil len prácou, non-stop odkedy som opustil brány strednej školy. Začal som ako asistent riaditeľa v poisťovni a pomimo sa venoval aktivitám na báze sieťového marketingu a informačným systémom. Po niekoľkých rokoch práce sa mi podarilo vybudovať relatívne rozsiahlu obchodnú skupinu v už neexistujúcej spoločnosti NWA a spolu s otcom vybudovať funkčnú maklérsku skupinu so zameraním na neživotné poistenie. Život iba pre prácu sa podpísal pod môj osobný život a čiastočne aj pod moje zdravie, čo v určitom momente veľmi uľahčilo moje rozhodnutie opustiť Slovensko. Rozhodol som sa 24.12.2013 a pretože som nechcel, aby moje rozhodnutie vyšlo nazmar, poistil som si svoje rozhodnutie v tento deň kúpou letenky do Bangkoku na 06.02.2014. Keďže nikto nechce len tak do vzduchu vyhodiť priemerný mesačný plat občana SR, začal som od tohto dňa páliť všetky mosty. Predal som 2 nepotrebné firmy, zbavil som sa kancelárie, bývania, auta, motorky, ostatných hnuteľných vecí a postupne som začal pripravovať svoje okolie na moje rozhodnutie.